Sobota 22. září: Oxfordští čeští egyptologové Dr. Jaromír Málek a Dr. Hana Navrátilová o tajích každodenního života v starověkém Egyptě

Milí priatelia,

Po letnej prestávke začíname zase naše každomesačné sobotné prednášky. Tretiu sobotu v septembri vás uvítame na ďalšej prednáške špičkového, pôvodne českého, egyptológa, autora početných publikácií o starom Egypte Dr. Jaromíra Málka z Griffith Institute oxfordskej univerzity, a jeho kolegyňu Dr. Hanu Navrátilovú.  Budú sa venovať Dier-el-Medíne, dedine robotníkov stavajúcich luxorské kráľovské hrobky. Vykopávkami sa zistilo do neuveriteľných podrobností, ako sa tam pred viac ako tri tisícimi rokmi žilo a stále sa  vynárajú ďalšie a ďalšie informácie. Niektoré údaje, o ktoré sa s nami Dr. Málek a Dr. Navrátilová podelia, sú úplne nové. Čakáme na túto prednášku už viac ako rok: nenechajte si ju ujsť.

A na všeobecnú žiadosť, keď ostanete potom na pive a večeri, si okrem debaty o starom Egypte môžeme neformálne zaspomínať na rok 1968 a podeliť sa svoje päťdesiatročné zážitky.

Príďte a doneste aj priateľov a známych.

Kedy:  V sobotu 22. septembra o 2:30 poobede

Kde:  Klubovnička na prvom poschodí, 74, West End Lane, Londýn, NW6 2LX

Najbližšie metro je West Hampstead na Jubilee Line. Parkovanie v sobotu poobede v priľahlých uličkách zadarmo.

Teší sa na vás

Vedenie SVU Londýn

V sobotu 20.októbra su pripomenieme storočnicu Československa prednáškou Petra Hory-Hořejše, autora seriálu Toulky českou minulostí, o málo známych historických faktoch z obdobia po roku 1918.