Sobota 24. listopadu ve 14:30 – Věra Vavrečková: O Jaroslavu Císaři – zapomenuté významné osobnosti spojené se vznikem Československé republiky (a také předvánoční posezení – oslava)

SVU vás zve na poslední setkání v jubilejním roce 2018. Se vznikem Československé republiky jsou spojeny i osudy Jaroslava Císaře, zapomenutého českého diplomata a astronoma. O jeho zajímavém životě nám něco poví Věra Vavrečková. A popřejeme si také hodně zdraví a štěstí k nadcházejícím vánočním svátkům a hlavně do nového roku 2019. A pokud jste už začali/y péct cukroví, můžete přinést ochutnat.

Milí priatelia,

k tomu iba treba dodať, že Věrka Vavrečková, ktorá prednášala na Karlovej univerzite, je známa svojimi fascinujúcimi prednáškami, tak si to rozhodne nenechajte ujsť! A tajuplný Jaroslav Císař medziiným zdieľal aj náš osud: za svoj dlhý život uviazol zopárkrát na týchto ostrovoch, dokonca bol aj britským občanom.

Kedy: V sobotu 24. novembra o 2:30 poobede

Kde: Klubovnička na prvom poschodí, 74, West End Lane, Londýn, NW6 2LX

Najbližšie metro West Hampstead na Jubilee Lane, parkovanie v priľahlých uličkách v sobotu poobede zadarmo.

Priveďte aj priateľov a známych. A keď donesiete niečo pod zub, o to bude naša malá oslava príjemnejšia. Tešíme sa na vás.

Věra a Zuzana

Nový rok 2019 začneme přednáškou britsko-českého profesora psychológie Petra Hájka v sobotu 26. januára.

Spolupredsedníčky SVU