18. května – filmové, literární a umělecké posezení – přineste si vlastní příspěvky na ukázku nebo si ho jen užijte

Literárno – umelecké poobedie

Autori, filmári, umelci predvádzajú svoje diela

V sobotu 18. mája 2019 o 2:30 poobede

Velehrad Londýn, 39 Lonsdale Rd, Barnes, London SW13 9JP

Milí priatelia,

Pozor, táto akcia je na Velehrade!

Ako vždy v máji, aj tento rok Vás SVU pozýva na svoje literárno-umelecké poobedie, kde máte možnosť nám dať nazrieť do toho, čo ste tento rok vytvorili – a/alebo si vypočuť či pozrieť, čo vytvorili ostatní z nás, pretože český a slovenský Londýn je umelecky veľmi plodný. O tom nasvedčuje aj náš nedávno v Prahe vydaný nový literárny zborník Smeti/Smetí – ktorý tu bude tiež k nahliadnutiu – vytvorený výlučne z toho, čo českého či slovenského vykvitlo tu v Británii.

Budeme tiež premietať polhodinový film od Petra Vopěnku z Lancastru na nesmierne aktuálnu tému a tým uvítame aj kontingent návštevníkov z Lancastru, nový detský film od Dorky Martinkovej, ktorej filmy sa dostávajú do popredných londýnskych galérii, autorka Alena Damijo nám bude čítať zo svojej novej knihy o svojom pohľade na Britániu, atď., atď. A  to sú zatiaľ len príspevky, o ktorých vieme, veríme, že nás milo prekvapíte ďalšími.

Ako ste si dúfam všimli, táto akcia je na Velehrade, kde sme už v minulosti mali literárne poobedie čiastočne zasadené do romantickej velehradskej záhrady.

Pre tých z vás, ktorí tam ešte neboli, sú určené nadchádzajúce cestovné pokyny:

Velehrad je naproti známej chlapčenskej škole St Paul‘s Boys School. Opakujem adresu: 39 Lonsdale Rd, Barnes, London SW13 9JP. Čas ešte raz: Sobota 18.mája o 2:30 poobede.

Autom je to najjednoduchšie, vo Velehrade sa dá priamo parkovať.

Metrom:
Metrová stanica Hammersmith.
Prejsť na autobusovú stanicu
Odtiaľ autobusom 72 jednu zástavku na Hammersmith Bridge
Prejsť most a odtiaľ na 39, Lonsdale Rd ( as 12 minút peši)

Kto chce pochodovať čo najmenej, je tu ďalšia alternatíva príchodu z druhej strany:

Metro Vauxhal (Victoria Line)
Vlak (smer Hounslow) vystúpiť na Barnes Bridge
Na Barnes Bridge nájsť autobusovú zástavku BK autobusu 72
Autobus 72 (smer Roehampton) na Lonsdale Rd (zástavka K)  a potom 6 minút peši.

Priveďte aj priateľov a známych.  Keď donesiete niečo pod zub, o to bude naše stretnutie príjemnejšie. Tešíme sa na vás.

Věra a Zuzana
Spolupredsedníčky SVU

Po lete sa zas stretneme v sobotu 28. septembra v Národnom dome o 2:30 na West End Lane. Hannah Schlingová nás oboznámi s výsledkami svojho výskumu života ázijských Gastarbeiterov v Českej republike.