26. ledna 2019: Profesor klinické psychologie na londýnské univerzitě Peter Hájek o psychologické léčbě závislosti na nikotinu a kontrole nadváhy

Milí priatelia,

Po vianočných a novoročných radovánkach a všetkých s nimi spojených prehreškov, kto by sa netrápil výčitkami spôsobenými ľudskou slabosťou podľahnúť zvodom prebytočného sa prepchávania? A čo ešte, keď vy alebo niekto z vašich blízkych patria medzi nešťastníkov, ktorí nevedia odolať túžbe po cigarete napriek varovaniu priamo na krabičke, že Fajčenie Zabíja?

Preto sme zvlášť pyšní, že sa nám podarilo presvedčiť českého klinického psychológa Petra Hájka, ktorý sa tu v Británii stal profesorom na Queen Mary University of London a zároveň riaditeľom jednotky Wofsonovho inštitútu preventívnej medicíny na výskum závislosti na tabaku, aby nás v sobotu 26. januára 2019 oboznámil so svojim výskumom. Profesor Hájek venoval týmto otázkam už vyše 300 publikácií a ním navrhnuté riešenia ho preslávili po celom svete.

A aj keď ste presvedčený nefajčiar, vyznačujúci sa nesmiernou striedmosťou v jedle, aj tak by vás mala zaujať táto osobnosť českého pôvodu, na ktorú môžeme byť všetci pyšní.

Príďte a doveďte priateľov a známych. Už sa na vás tešíme.

Vedenie SVU

Kde a kedy:

V sobotu 26. januára o 2:30 poobede

Klubovnička na prvom poschodí, Národný dom, 74, West End Lane, Londýn, NW6 2LX

Parkovanie v sobotu poobede zadarmo v priľahlých uliciach, metro West Hampstead, Jubilee Line

Ďalšia prednáška: v sobotu 23. februára 2019 nás Veronika Marešová oboznámi s výsledkami svojho výskumu o zmenách životného postoja Čechov a Slovákov v dôsledku pobytu v Británii a ich postoj k Brexitu.