Sobota 26. října: Beseda o normalizaci a listopadu 1989.

Věra Vavrečková a (dúfame) Júlia Sherwood si zaspomínajú na život za normalizácie a ako vnímali revolúciu v 1989

V sobotu 26.októbra 2019 o 2:30 poobede

Klubovníčka na prvom poschodí,

74, West End Lane, Londýn, NW6 2LX

 

Milí priatelia,

Poslednú októbrovú sobotu chce SVU venovať tridsiatemu výročiu Zmien v roku 1989. Naša Věrka Vavrečková prežila celé obdobie normalizácie, ako aj November 89  v Československu, v akademickom prostredí a jej osobné spomienky sú nanajvýš zaujímavé. Máme to šťastie, že po dlhom presvedčovaní súhlasila s tým, že sa s nami o ne podelí. Dúfame tiež, že Júlia Sherwoodová, dcéra slovenského disidenta Ladislava Kalinu, väzneného za normalizácie medziiným  za zločin počúvania nahrávky Karla Kryla a vydania knihy vtipov, si nájde čas nám porozprávať, ako si disidentská rodina žila v sedemdesiatich rokoch na Slovensku – je to dosť drastický príbeh.

Poobedie bude vo forme besedy a boli by sme radi, keby sa do nej zapojili aj ďalší z vás. Pribehov z toho obdobia je po Londýne skrytých veľa a toto poobedie by malo prispieť k ich zverejneniu .A ak sa debata zvrtne na to, ako a akým smerom sa život zmenil po roku 1989, o to bude zaujímavejšia.

Najbližšie metro West Hampstead na Jubilee Lane, parkovanie v priľahlých uličkách v sobotu poobede zadarmo.

Priveďte aj priateľov a známych. A keď donesiete niečo pod zub, o to bude naše stretnutie príjemnejšie. Tešíme sa na vás.

 

V sobotu 30. novembra o 2.30 tu budeme mať na návšteve pravnučku presidenta Masaryka Charlottu Kotíkovú, ktorá bude prednášať na tému umenie v rodine TGM.

 

Zuzana a Věra

Spolupredsedníčky SVU