Archiv aktualit 2007-2012

Vánoční koncert SVU 2012: 29. prosince 2012 v chrámu sv. Vojtěcha  – J. J. Ryba, Hej mistře – sbor Gaudium a mladí sólisté. Tento vánoční koncert byl věnován památce prezidenta Václava Havla.

Vánoční koncert SVU 2011 se uskutečnil 28. prosince 2011 v chrámu sv. Vojtěcha, Jakub Jan Ryba: Hej mistře – sbor Gaudium a mladí sólisté. Tento vánoční koncert byl věnován památce prezidenta Václava Havla.

Vánoční koncert SVU 2010: Rybova mše Hej mistře v podání mladých pěvců, 3. ledna 2010 v 17:00 hod. v chrámu sv. Vojtěcha, Praha 1, Pštrossova ul. Sbor Gaudium řídil Vladislav Souček, na varhany hrál Martin Moudrý, sólisté: Lucie Hájková (soprán), Václava Housková (alt), Martin Slavík (tenor) a Jan Morávek (bas).

Jmenování dr. A. Morávkové profesorkou: Prezident republiky Václav Klaus jmenoval 18.září 2009 předsedkyni pražské skupiny SVU PhDr. Alenu Morávkovou profesorkou pro obor dramatická umění – teorie a kritika.

Vánoční koncert SVU: 5. ledna 2009 se v kostele sv. Vojtěcha v Praze konal vánoční koncert J. J. Ryba: Hej mistře.

Publikace Pražské skupiny SVU: Pražská skupina SVU vydala v posledních dvou letech tyto publikace: Poštovní schránka domov (výbor z drobných próz exilových autorů I.), Lidé v mlze (výbor z drobných próz exilových autorů II.) a dále publikace prof. Ladislava Matějky: Studie. Tyto publikace si můžete objednat u Ivany Svobodové (Rada vědeckých společností, Národní 3, Praha 1; tel.: 221 403 478).

Udělení medaile AVČR prof. Ladislavu Matějkovi: Na návrh výboru pražské skupiny SVU a Ústavu pro českou litearturu AVČR byla dne 31. října 2007 udělena pamětní medaile Akademie věd České republiky Josefa Dobrovského prof. Ladislavu Matějkovi. Medaili předal oceněnému prof. Dr. Václav Pačes na slavnostním zasedání v budově AVČR. Prof. Ladislav Matějka přednášel řadu let bohemistiku na prestižních amerických univerzitách včetně Harvardské univerzity. Má celou řadu odborných publikací a v poslední době je editorem korespondence Voskovce a Wericha, která vychází v Praze v nakladatelství Akropolis. Prof. Ladislav Matějka je laureátem Ceny SVU Praha z roku 2001.

Vánoční koncert: 4. Vánoční koncert, Rybovu Vánoční mši v chrámu sv. Vojtěcha v Praze (během Vánočních svátků). Pozvánky budou zaslány členům SVU po upřesnění data koncertu. Hosté vítáni.

Návštěva členů pražské skupiny SVU u švýcarských krajanů V červnu 2007 se členové výboru pražské skupiny SVU účastnili ve Vevey u Lausane konference o Janu Palachovi a Janu Zajícovi. Současně tam položili věnce k pomníku Jana Palacha, který vybudovali naši krajané ve Švýcarsku. Dostalo se jim srdečného přijetí a ujištění, že se budou podílet na některé z akcí pražské skupiny SVU.

Vánoční koncert: 4. ledna 2007 pražská skupina SVU ji po přetí pořádá Vánoční koncert, Českou mši Vánoční J. J. Ryby. Účinkuje soubor Gaudium se svými sólisty, sbormistr Ing. V. Souček, na varhany hraje Josef Kšica.