Sobota 20. listopadu v 6 večer na Zoom: Dr Jitka Štollová, University of Cambridge, – Profily zla v politice

Milí priatelia,

Na našej zoomovej prednáške v sobotu 20. novembra 2021 znovu privítame Dr. Jitku Štollovú z univerzity v Cambridge, mladú českú dievčinu z Vlašimi, ktorá, ako vieme, v Cambridge a Oxforde Britov učí, ako chápať Shakespeara. A s veľkým úspechom.

Dá sa Shakespearov archetyp zla v politike, ktorý stelesňuje napríklad jeho zlosyn Richard III, aplikovať do našej doby a do akej miery? To bude téma tejto prednášky, v ktorej sa Dr Štollová zamyslí aj nad príkladmi z amerického a britského súčasného politického života.

Možno z jej predošlej prednášky pre SVU si ešte pamätáte, že je žiačkou zázračného českého prekladateľa a znalca Shakespeara Profesora Martina Hilského a že doktorát má z Cambridge. Dodám, že pred jej súčasným miestom na Trinity College v Cambridge učila na oxfordskej univerzite.

Kde: Zoom

Kedy: V sobotu 20: novembra 2021 o 6pm (môžte sa pripojiť od 5:45)

Kliknite si na link nižšie a už ste na stretnutí. Ak by ste mali problémy, choďte do aplikácie zoom a vložte nižšie udané čislo stretnutia a heslo).

Link:

https://us02web.zoom.us/j/89749908050?pwd=cVBMTHQ2SVJsZzkwamRwVGVvSDNDQT09

Číslo stretnutia (Meeting ID): 897 4990 8050

Heslo (Passcode): 734389

Na december vám akurát zaželám veselé Vianoce a šťastný Nový rok.

Ďalšia prednáška: sobota 22. januára 2022 6pm: zoom z Českej republiky. Náš prednášateľ bude nanochemik a hudobný skladateľ Dr. Petr Cigler z Českej akadémie vied, ktorý sa medzinárodne preslávil novým typom nosiča na vakcíny a na génovú terapiu – a jeho skladby sa hrajú v tridsiatich krajinách.

S pozdravom za SVU Londýn

Zuzana