Sobota 18. listopadu ve 3 odpoledne: Milan Kocourek o státotvorném významu Sokola

Na sobotu 18. novembra sme pre vás pripravili stretnutie s našim dlhoročným predsedom a teraz čestným prezidentom, BBC odchovaným česko-britským novinárom a spisovateľom, Milanom Kocourkom.

Milan príde špeciálne z českého Kolína, aby nám vysvetlil, že Sokol historicky neznamená iba telocvik a heslo “V zdravom tele zdravý duch”. Prečo ináč by ho niektoré režimy oslavovali ako štátotvorcu a iné uvrhovali do ilegality? A čo Sokol tu, v Londýne?

Milan, ktorý má za sebou rad úspešných kníh, prvú z nich venoval práve Sokolu a tak vie, o čom hovorí.

Tiež sa ho môžete spýtať, či prechod do Čiech, po skoro celom živote strávenom v Spojenom kráľovstve,  je šok alebo raj.

Po prednáške si v klube môžeme spolu sadnúť a s Milanom poolovrantovať (olovrant je česky svačina) či povečerať.

Kedy:

Sobota 18. novembra 2023 o 3pm

Kde: Muchova miestnosť, Bohemia House, 74 West End Lane, London NW6 2LX. Najbližšia stanica metra West Hampstead na Jubilee Line. Parkovanie v priľahlých uličkách je v sobotu poobede zadarmo.

Príďte v hojnom počte a doneste aj priateľov a známych.

 

V decembri vás necháme si užívať radovánky Mikuláša, Vianoc a Silvestra a budeme sa na vás tešiť v sobotu 27. januára 2024 o tretej poobede na prednáške Adriany Svitkovej o pocitoch prisťahovalcov zo strednej a východnej Európy v Británii po Brexite.

Šťastný Nový rok 2024!