Sobota 8. října ve 3 odpoledne: Setkání s neurologem Docentem Radimem Ličeníkem, předsedou Společnosti českých a slovenských lékařů v Británii.

Milí priatelia,

Určite vás poteší, že jesenná sezóna SVU začne konečne skutočným osobným stretnutím v Českom klube, teda v Bohemia House. Miesto tradičného stretnutia poslednú sobotu v mesiaci bude to o tretej poobede prvú sobotu v októbri, 8.októbra, pretože náš prednášajúci je v septembri na konferencii v Toronte. Je to ale niekto, na koho sa oplatí čakať.

Aby sme rozptýlili vaše možné postkovidové obavy z prvého osobného stretnutia , našim rečníkom bude lekár a ešte k tomu predseda Spoločnosti českých a slovenských lekárov v Británii. Osloví nás Docent Radim Ličeník, absolvent Palackého univerzity v Olomouci, ktorý je dnes hlavný konzultant v London Neurology Clinic a Peterbrorough City Hospital a zároveň akademik na Masarykovej univerzite v Brne. Pôsobil aj na univerzitách v Oxforde, Prahe, Ostrave a Olomouci. Jeho špecializácia je neurológia, so zvláštnym zameraním na mŕtvicu a potom niečo, čomu sa hovorí  „evidence-based healthcare“. Tiež je kvalifikovaný na internú medicínu.

Povie nám niečo o českých a slovenských lekároch v Británii, o Spoločnosti, ktorú vedie a o svojej práci. Bude to zas možnosť si porovnať profesionálny pohľad na lekársku starostlivosť v Británii a Čechách a nazrieť do zákulisia života českého lekára, ktorý sa v Británii tak úspešne presadzuje.

Má toľko publikácií a viedol toľko výskumných projektov, že bude najlepšie, keď vám o nich povie sám. Pritom ešte vyštudoval psychológiu a sociológiu, okrem češtiny a angličtiny hovorí aj po francúzsky, taliansky a španielsky, hrá na tri nástroje a naviac dokáže pre svoje dve malé dcérky vyrobiť úplne profesionálnu zmrzlinu. Jeho žena je tiež tu pôsobiaca česká vedkyňa.

Kedy: Sobota 8. októbra 2022 3pm

Kde:

Bohemia House (Český klub)

74 WEST END LANE, LONDON NW6 2LX.

Metro: Jubilee Line West Hampstead

Parkovanie v priľahlých uličkách v sobotu poobede zadarmo. Tešíme sa na vás.

Pre váš kalendár: Po veľmi priaznivej odozve na zoomovú prednášku predsedu medzinárodnej Haškovej spoločnosti, Nóra Jomara Hansiho, sme ho pozvali, aby nás osobne navštívil a povedal nám niečo o zdrojoch, z ktorých Hašek čerpal svojho Švejka. Jomar Hansi nám prednášku prisľúbil na sobotu 10. decembra. Spojíme si ju s vianočnou oslavou.